Przewodnik Tatrzański Szymon Michlowicz - tel. (48) 502-113-595.

Gesäuse w Alpach Ennstalskich, Austria

Zapraszam na wyjazd w Alpy do Austrii. Alpy Ennsalskie, rejon Gesäuse. Świetne góry, dużo wspinania, nie tylko górskiego, ale także tego sportowego. Piękne krajobrazy i Park Narodowy, ogródki wspinaczkowe, alpejskie rzeki i wapienne szczyty, małe austriackie miejscowości…wszystko, czego trzeba do spędzenia udanego wypoczynku i to tylko 700 km od Krakowa!

Proponuję zdobycie dwóch szczytów:

Admonter Reichenstein 2251 m (trudności II-III)

Duża wspinaczkowa wyprawa, możliwe długie zjazdy, zajmujące wspinanie poprzez szczyt Totenkopf oraz wymagające długie i trudne zejście – to wszystko, co oferuje nam Reichenstein.

Zaczynamy od długiego podjazdu autem i stromego podejścia pod Mödlinger Hütte (1523 m), gdzie pokazuje nam się nasz cel wspinaczki. Koło 1,5 godziny podejścia i możemy zaczynać wspinaczkę na Totenkopf i na szczyt Reichenstein.

Zejście do szlaku, trudne i zajmujące, zajmie nam koło 2,5 godziny.

 

Kalbling 2196 m (trudności III)

Wspinanie na szczycie w pobliżu schroniska Oberst-Klinke-Hütte (1496 m), do którego dojeżdżamy autem. Godzina podejścia i możemy wchodzić w ścianę.

Po mniej więcej 2 godzinach wspinania i pokonaniu około 10 wyciągów dochodzimy do grani podszczytowej i stajemy na szczycie szczytu Kalbling.

Schodzimy godzinę i możemy delektować się widokiem zdobytego szczytu i przebytej ściany, a także smakiem austriackiego piwa.

 

Pamiętajmy, że obydwa cele dostępne są dla osób posiadających już umiejętności i doświadczenie wspinaczkowe. Gdy warunki i pogoda nie pozwolą, zorganizujemy wspinanie sportowe w jednym z ogródków wspinaczkowych.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu!

Reichenstein